Lliga PonentBTT 2022

El nou circuit de marxes ciclistes de Lleida

Amb l'experiència d'uns quants anys a l'esquena en l'organització de
la Lliga Ponent d'atletisme popular...

Us presentem aquest nou repte!!!

* XALLENGE DAVID DUAIGÜES * BTT MONTMANEU 494 * SECANS DE LA NOGUERA *

Curses del circuit


Classificació oficial

Última cursa computada: BTT Secans de la Noguera


Pos Nom Punts
1 CRUZ MORCILLO, CHRISTIAN 495.70
2 SISÓ, ANDRÉS 487.90
3 SARTORI, MAURIZIO 425.00
4 REYES VILLAGRASA, JOAQUIN 327.30
5 MARTINEZ BECANA, MAITRI 263.20
6 COLOMA SOLER, ALFONSO 257.90
7 ROMERO BARCELÓ, MARC 246.00
8 LLOP MARTINEZ, GERARD 221.40
9 BALAGUE SOLSONA, XAVIER 215.80
10 PICADIZO GUILLAUMET, ROBERT 215.05
11 SANTAMARIA FARRÉ, ELOI 210.00
12 ORDOÑEZ LOPEZ, DANIEL 184.50
13 BRUFAL CARBONELL, JOAN 182.65
14 GUIRAL DE DIOS, HÉCTOR 180.45
15 RAUFAST PARDO, RICARDO 172.20
16 SARRAU SASOT, IVAN 160.25
17 PRATS TORRADES, JORDI 159.90
18 HERNÀNDEZ ESPINOSA, FERRAN 152.30
19 PEREIRA GONÇALVES, MARCIO 147.60
20 ORTAS ROMERA, MIQUEL 138.00
21 ARANEGA MARTORELL, EDGAR 137.75
22 SOLER ROCA, MARCOS 131.60
23 LABAILA NAVARRO, VICENT 128.80
24 PI RAMÍREZ, ORIOL 128.70
25 CIURANA MAUREL, GUIFRé 124.40
26 OPRELLA FARRAN, JOSEP Mª 121.55
27 DIAZ CARULLA, DANI 119.60
28 CAPDEVILA BELIO, CARLOS 118.50
29 RODRIGUEZ ESCODA, GERARD 117.65
30 MELET BO, ALBERT 117.35
31 ROMA ALONSO, PERE 116.00
32 PAREDES TRILLA, GERARD 114.40
33 ACERET FARRE, ADRIÀ 111.55
34 ORTAS ROMERA, MARTI 110.40
35 IBARZ ROMERO, ALEIX 110.20
36 MENCIA, CARLOS 110.00
37 BERTOMEU COLOMINES, JORDI 108.75
38 ALADESA VARGAS, MARC 105.30
39 VISA ROMERO, JAVIER 104.50
40 ESTEVE, ALEX 101.20
41 GARCIA, ANGEL 99.75
42 GRIFOLL VIDAL, DAVID 99.00
43 CASTELLO GARCIA, RAUL 98.80
44 GALLARDO, ERIC 98.60
45 TORRELLES MIRÓ, MARC 96.20
46 GOMEZ LOPEZ, EMILIO 94.50
47 VIDA, ALEXANDRU 94.25
48 FOLGUERA DIAZ, KILIAN 93.60
49 JARNé BONEL, MARC 93.50
50 GILI NOGUERA, JOAN ANDREU 92.95
51 RIBAS LOPEZ, SAMUEL 92.80
52 ROSELL CARDONA, JOAN CARLES 89.40
53 MORALES MONTAÑO, JOSÉ 89.25
54 JIMENEZ CONESA, DANIEL 88.40
55 LLANES VALLS, SERGI 88.00
56 GASCÓN, MIGUEL 87.00
57 GONZÀLEZ MARÍN, GUILLEM 86.10
58 CANAL ARGERICH, MIQUEL 85.80
59 TORA PRADA, SIMON 84.00
60 CONESA MASA, JORDI 82.80
61 TEIXIDÓ MONTULL, RAÜL 82.50
62 LAFUENTE IBARZ, ALEJANDRO 81.20
63 TORA MARIN, SIMON 78.75
64 MONFÀ BINEFA, SERGI 78.65
65 FERRAN GASPAR, GERARD 78.65
66 VIDAL PALAU, JORDI 77.00
67 PUJOL LONCÀ, CARLES 76.70
68 VICENTE CALUCHO, JOEL 75.40
69 COTONAT HERNÁNDEZ, MARC 73.55
70 RODRÍGUEZ CUTILLAS, JESÚS 73.50
71 AGUILAR BERTRAN, ELOI 71.50
72 SANAHUJA MAS, ROGER 69.70
73 MARTINEZ ARROYO, JULEN 69.60
74 RODRÍGUEZ IBARZ, ELOI 68.25
75 FRANCO BO, JOSEP 67.60
76 CAMINO LOPEZ, FRANCESC 67.50
77 SALAMÓ FLORENSA, JORDI 66.00
78 TULES VIDAL, OSCAR 65.25
79 HERVERA PUIG, ELOI 64.45
80 LOMBAO LÓPEZ, OLIVER 63.80
81 LLAQUET GOMEZ, HUGO 63.00
82 SÁNCHEZ, JOSE 62.40
83 ZAPATER SERRANO, ARTEMIO 61.50
84 FARRE OROMI, DAVID 61.00
85 MARTIN COSTAS, ARMANDO 58.00
86 LLAQUET REQUENA, TITO 57.75
87 ALTIMIRA SANS, ALBERT 55.25
88 MESTRE ORMO, JOAN 55.00
89 PALOMO JIMENEZ, TONI 52.50
90 GARGALLO TOMÀS, NEBAT 52.10
91 VELLVÉ ÁLVAREZ, VÍCTOR 52.00
92 CAETANO, DANI 49.50
93 RAMIREZ TRALLERO, ADRIAN 49.20
94 PALENCIA PRATS, JORDI 49.10
95 CAPDEVILA SEMINO, SISCO 47.25
96 LLOPIS AGUILÀ, EDUARD 46.40
97 SOLÉ ALTÈS, JOSEP 43.50
98 VILLALBA BELVER, FRANCISCO JAVIER 42.00
99 GARCIA CASTERAS, SANTIAGO 40.60
100 COSTA SOROLLA, JORGE 39.90
101 MILÀ PRAT, ALBERT 38.50
102 MATEO LÓPEZ, XAVIER 36.90
103 MALLA ESQUé, JORDI 36.75
104 CABRERA TENORIO, ROBERT 36.25
105 GARCIA RUIZ, VICTOR 35.75
106 TORRECILLAS PUJOL, XAVIER 34.80
107 BRAVO FABREGAT, PAU 34.65
108 MARTÍN GARCÍA, JESÚS MIGUEL 33.00
109 MALLA TORIBIO, JAUME 31.50
110 CERVERA PERELLÓ, DAVID 29.00
111 CUNILLERA CASTILLEJO, EMILI 29.00
112 SERRAT MALLA, GUILLEM 28.85
113 PUJOL BAÑOS, OSCAR 28.75
114 PIRLA PASCUAL, JESUS 28.75
115 VILASPASA REAL, ALBERT 28.60
116 MARTÍN JOVE, ARNAU 26.25
117 GRAMUN CABRERIZO, CARLOS 23.70
118 MIRÓ SABATÉ, CARLOS 23.60
119 ESTEVE TUNICA, PERE 23.20
120 REINADO VIRGILI, JOSEP 22.00
121 CALVO BARON, RAMON 21.75
122 PERAT RIBÓ, DANIEL 21.50
123 VIDAL PARÍS, PAU 21.50
124 HERRERA HERNANDEZ, DAVID 21.50
125 VIDAL TOR, POL 21.50
126 SUBIRÓS HERNÁNDEZ, ENRIC 21.50
127 TICÓ VIDAL, MARC 21.50
128 TEIXIDO BAIGET, JORDI 21.45
129 MARTÍN BARBE, JAVIER 21.00
130 RIBA PUIGORIOL, JOAN 20.80
131 RODRÍGUEZ VILADRICH, GERARD 18.40
132 BITRIA PIULATS, ENRIQUE 17.50
133 MARTINEZ MESALLES, EDGARD 17.40
134 GUIU CASTELLO, ALBERT 16.45
135 FLORENSA MESALLES, ROBERT 16.45
136 BAGÉS ESTOPÀ, RICARD 16.45
137 GRASA SERRADO, TONI 16.45
138 MARFIL SERRANO, BORJA 16.45
139 BAGÉS VICENTE, ROBERT 16.45
140 SALLERAS OTO, JORGE 14.40
141 BOVER POL, LLORENÇ 14.40
142 PETRONEL GIGEL, CIRNU 14.30
143 SISÓ AGUILAR, PABLO 12.35
144 COJOCARU, STEFAN 12.35
145 TORRERO GARCÍA, JUAN 12.35
146 RODRÍGUEZ GONZALO, ÓSCAR 12.35
147 LACOMA LATORRE, MARCOS 12.35
148 DONES CORTES, JOSEP RAMON 12.35
149 FONT GIRONA, ADRIÀ 12.35
150 FABREGAT CAMPOS, NIL 12.35
151 VERGéS BALASCH, GENíS 12.35
152 GONZALEZ BAUTISTA, DAVID 12.30
153 FRAGO NÚÑEZ, DANIEL 12.30
154 ISERTE, ALBERTO 12.30
155 LECHOSA PONS, CARLOS 12.30
156 MARTIN FERNANDEZ, EMILIO 12.30
157 SOROLLA SERES, HECTOR 12.30
158 ABAD PISA, RICARDO 12.30
159 ALCALDE PALACIOS, JAVIER 12.30
160 GAVIN ALDABO, PABLO 12.30
161 TALARN BERGÓ, RAMON 12.30
162 ROVIRA BAELLA, JAUME 12.30
163 CRUZ ALVAREZ, CARLOS 12.30
164 LEBRÓN ESTRELLA, DANIEL 12.30
165 TERES MORELL, CARLOS 12.30
166 EZQUERRA ESPIN, ENRIC 12.30
167 PICADIZO ALDEHUELA, RUBEN 12.30
168 PUY LLOVERA, JAUME 12.30
169 GENÉ ESCUER, ALBERT 12.30
170 MATEU FONTOVA, MIQUEL 12.30
171 RODRIGUEZ VALLET, JORDI 12.30
172 MOIX GIRÓ, JORDI 12.30
173 TOLL CLOS, DAVID 12.30
174 RECASENS INGLÉS, POL 12.30
175 MARTIN GARCIA, DAVID 12.30
176 REñE BELLMUNT, BERNAT 12.30
177 CALVO SERRA, JOAQUIM 12.30
178 PONS ALVAREZ, NIL 12.30
179 ABAD OBACH, JAUME 12.30
180 MOLA PUJOL, JOSEP 12.30
181 LOPEZ TALARN, MARC 12.30
182 BALAGUERÓ NIETO, JORDI 12.30
183 VILADEGUT MASEGOSA, JOSEP 12.30
184 ESPUIS REL, JAUME 12.30
185 SÁNCHEZ GARCÍA, CARLOS 12.30
186 TORRES TOMÁS, EDUARDO 12.30
187 CAMATS LLAGUNES, BENET 12.30
188 FERRÉ RUIZ, JOSEP Mª 12.30
189 JOYA JIMENEZ, RUBEN 12.30
190 CASALS CATALAN, JORDI 12.30
191 VALLBONA IBORRA, JORDI 12.30
192 TEIXIDÓ JOVÉ, ALEIX 11.60
193 JIMENEZ DIAZ, ANTONIO JOSE 11.00
194 BAGUÉ USIETO, ALEX 9.20
195 GELI GUIU, JOSEP M 9.20
196 GROS VIDAL, DAVID 9.20
197 LUJANO CASTRO, SERGIO 9.20
198 JIMENEZ LLORENS, JOSE MARIA 9.20
199 CARBONELL BADIA, ALBERT 9.20
200 SABATE AGUILA, ISAAC 9.20
201 MUÑOZ VIVANCOS, ALBERT 9.20
202 LEDESMA CALBET, ISAAC 9.20
203 BARBERÀ DUAIGÜES, MARCEL 9.20
204 IOAN ALEXANDRU, POP 9.20
205 PALAU CLIVILLÉ, ANTONIO 9.20
206 ROIGÉ GARCIA, TOMÀS 9.20
207 TEIXIDÓ ROIGÉ, EDUARD 9.20
208 GUARDIOLA MASIP, CARLES 9.20
209 GILI NOGUERA, JOAN AMADEU 9.20
210 PENAS CASALS, JOSEP ROGELI 9.20
211 PRUNERA MASIP, XAVI 9.20
212 HUGUET JOVÉ, ALBERT 9.20
213 ROCA LLOBET, JOSEP 9.20
214 SATORRA VILALTA, ABEL 9.20
215 ALÁS PÉREZ, ÁLVARO 9.20
216 BIETO PONS, FAUSTINO 9.20
217 ROCA, XAVIER 9.20
218 PORTOLÉS MORGADO, RUBÈN 9.20
219 SUMALLA GARCIA, TONI 9.20
220 ARAGON CORTES, ALEX 9.20
221 MARGALEF MARZO, ENRIC 9.20
222 GUIRAL, MIGUEL 9.20
223 ORTAS CUNILLERA, CARLES 9.20
224 LUENGO BAEZA, CESAR 9.20
225 LUENGO BAEZA, JOSE 9.20
226 JIMÉNEZ JIMÉNEZ, CARLOS 9.20
227 MASA PINO, CRISTIAN 9.20
228 FIGUEROLA PALLARUELO, DAVID 9.20
229 BADIA BUSQUETS, MANEL 9.20
230 SABALETE CALAHORRO, MANUEL 7.25
231 FLORENSA TARRAGÓ, ALBERT 7.25
232 PRADES FERREIRA, MARC 7.25
233 TOMAS VILANOVA, ENRIC 7.25
234 CAMPS BALSALOBRE, DAVID 7.25
235 MESTRE ESTORACH, JOSEP 7.25
236 ALTARRIBA BARCENILLA, OSCAR 7.25
237 GASCÓN GRACIA, MIGUEL 7.25
238 PRADES MURIA, JOSEP 7.25
239 PUERTA CUERVO-ARANGO, DANIEL 7.25
240 GUERRERO BARBERÀ, ALBERT 7.25
241 GIRALT FOLCH, CARLES 7.25
242 MUÑOZ PACHECO, VICTOR ELOY 7.25
243 MARTINEZ VILLALONGA, CARLOS 7.25
244 SOLÉ NEILA, ALBERT 7.25
245 ANTEQUERA MASIP, ISMAEL 7.25
246 PÉREZ SORIANO, DANIEL 7.25
247 LLAURADO MIR, ENRIQUE 7.25
248 MENDEZ ALONSO, ANGEL 7.25
249 SARROCA MANGUES, CARLES 7.25
250 POUS ROSELS, ALBERT 7.25
251 ARROYO PIÑOL, XAVIER 7.25
252 CANALDA OBIOL, VÍCTOR 7.25
253 MONTALÀ SALES, ADRIÀ 7.25
254 GALAN AGUSTÍ, ALFRED 7.25
255 BALLABRIGA IBORRA, ENRIQUE 7.25
256 RAMON MARTí, HERIBERT 7.25
257 ESTOPA RIBALTA, CARLOS 7.25
258 PERELLó CAPDEVILA, JOSEP 7.25
259 BOGHIAN, CONSTANTIN 7.25
260 CARAVACA FERNANDEZ, ANDREU 7.25
261 CORNADO ROCA, DAVID 7.25
262 BERNADES BORDA, JOEL 7.25
263 TEIXIDO VALLES, XAVIER RAMON 7.25
264 CASES BERTRAN, JOSEP 7.25
265 CARDONA CHIVITE, ROSENDO 7.25
266 ALCANTARA GABRIEL, MANEL 7.15
267 RAIMAT FERRANDO, GERARD 7.15
268 CABRERA SALVIA, SANTY 7.15
269 ESTEBAN, TONI 7.15
270 MIRET SISQUES, MARC 7.15
271 BATALLA BANYERS, SEBASTIA 7.15
272 URIA VITERI, IGOR 7.15
273 GUTIÉRREZ CABALLERO, JOSÉ MANUEL 7.15
274 TEIXIDO BIETO, ALBERT 7.15
275 PUJOL BALASCH, JOSEP Mª 7.15
276 RAIGAL GISTAU, CARLOS 7.15
277 SANCHEZ FERNANDEZ, ALBERT 7.15
278 VIDAL BESA, ORIOL 7.15
279 VERDÉS LLORENS, RAMON 7.15
280 NINOT TRAUS, JOAN 7.15
281 TORO GONZÁLEZ, ADRIÁN 7.15
282 PRIM LATORRE, ANTONIO 7.15
283 PEREZ CUBERO, XAVIER 7.15
284 PEREZ GONZALEZ, GUILLEM 7.15
285 BARÓ CORTIELLA, RAÜL 7.15
286 GREGORI SALSE, CARLOS 7.15
287 GANAU ABIZANDA, OSCAR 7.15
288 NOGUERO AGUSTÍ, ALBERT 7.15
289 VIDAL SANJUAN, ELOI 7.15
290 VALLS MINGUET, SERGI 7.15
291 VERGéS BALASCH, PERE 7.15
292 PARROT MAGRI, TONI 7.15
293 CARALT ANGUERA, JORDI 7.15
294 ALBÀ TEIXIDÓ, JOSEP 7.15
295 TORA MARIN, JERONI 7.15
296 BORRàS BALDOMÀ, JORDI 7.15
297 ROSELL, ROGER 7.15
298 GARCIA GOMEZ, VíCTOR 7.15
299 PEREZ MORENO, JOSE 7.15
300 BELTRAN PERARNAU, ALEX 7.15
301 ELEZ FERNANDEZ, FELIX 7.15
302 ARIÑO FONT, JAVIER 7.15
303 ROMERO IBARS, JOSEP 7.15
304 PIÑOL GUARDIOLA, ROGER 7.15
305 ARENY MATEI, EDUARD 7.15
306 SELLART FARRE, JORDI 7.15
307 CAPAFONS CASANOVA, JORDI 7.15
308 CAPAFONS ESCANDELL, MARTÍ 7.15
309 RAMÓN FALCÓ, IVAN 7.15
310 ARCHILLA ALVAREZ, MIGUEL ANGEL 7.15
311 MAENCH CANO, MARC 7.15
312 GRÀCIA MATEU, GENÍS 7.15
313 MIQUEL FERNANDEZ, CARLES 7.15
314 MOLES MASELLES, ANGEL FRANCISCO 7.15
315 SUMALLA GARCIA, ANTONI 7.15
316 FERRER ROMEU, FERRAN 7.15
317 PALAU PALOMES, ÀLEX 7.15
318 VALLS ALEMANY, ROGER 7.15
319 LOPEZ LORENZO, IGNACIO 7.15
320 BAGUDANCH FRIGOLÉ, DAVID 7.15
321 BALP PIRO, GERARD 7.15
322 BELINCHÓN MAJORAL, FLORIÀ 7.15
323 MATEU PEIRO, ALEX 7.15
324 ESTRUGA DUPLÀ, SERGI 7.15
325 MESA CASES, DAVID 7.15
326 MARTIN MORENO, JOSEP 7.15
327 MONSERRAT COMPANYS, ORIOL 7.15
328 PELAY CABALLERO, SERGI 7.15
329 PUJOL PRADILLOS, MARC 7.15
330 GRAÏT BENDICHO, ADRIÀ 7.15
331 CONTRERAS CAPDEVILA, ADRIÀ 7.15
332 SOLSONA GODIA, ORIOL 7.15
333 CAZORLA COSTA, POL 7.15
334 CASAS PORTOLES, HECTOR 7.15
335 BRAVO GONZALEZ, FAUSTINO 7.15
336 BORRÀS TRIBÓ, JORDI 7.15
337 MARQUÈS CAMÍ, MIQUEL 7.15
338 FARRÉ PEDRÓS, XAVIER 5.80
339 GALLARDO ESTRADA, AARON 5.80
340 SANJUAN ESCRIBANO, FRAN 5.80
341 LATORRE FERNANDEZ, MARIO 5.80
342 ALARCON BALAGUE, VICTOR 5.80
343 SIMORRA OLLÉ, DAVID 5.80
344 PALACIO, HECTOR 5.80
345 PUIG FONTANET, JOSEP MARIA 5.80
346 MARTINEZ FARGUES, POL 5.80
347 RENALES PALAU, IVAN 5.80
348 ALAMAN MORALES, ROMAN 5.50
349 ROYO GADEA, ABEL 5.50
350 TORRELLES TORRELLES, JESUS 5.50
351 ESTORACH FATSINI, PACO 5.50
352 RIOS DEL RIO, MANEL 5.50
353 ALPUENTE TOLEDANO, MANEL 5.50
354 BARBERO TRULLOLS, DAVID 5.50
355 MURILLO, OSCAR 5.50
356 CATALÁN AGUILAR, SERGI 5.50
357 PONS ANGLÉS, SERGI 5.50
358 RÍOS CASTELLÓ, BRUNO 5.50
359 PRUNETA MASIP, XAVI 5.50
360 SANCHEZ MOLINA, XAVIER 5.20
361 HERNÀNDEZ MONTUENGA, MANEL 5.20
362 DOMENECH CALLAU, PAU JOSEP 5.20
363 CARRÉ BALSÀ, XAVIER 5.20
364 ALEX, PALAU 5.20
365 MARFIL GàLVEZ, ABEL 5.20
366 RETHATI, RENATO 5.20
Pos Nom Punts
1 CASIMIRO SINFREU, JOANA 408.50
2 RUIZ CARABANTES, INES 246.00
3 DARNÉ CANAL, ANNA 234.65
4 MARTINEZ SAUREU, LAIA 184.00
5 BADIA, NATALIA 165.60
6 OLIVÉ FARRÉ, ROSA 156.40
7 MARTÍN I TRULLOLS, NÚRIA 143.00
8 ARAN GARCIA, MARTA 128.70
9 GUTIÉRREZ PÉREZ, MARÍA 121.55
10 NADAL BARÓ, LAIA 116.00
11 BAGUDANCH PLA, NEUS 114.40
12 SERENTILL LORENTE, ALBA 110.20
13 PANADES POMAR, LAURA 110.00
14 GUTIÉRREZ PÉREZ, LUCÍA 107.25
15 MONTAñEZ LLADóS, SANDRA 105.00
16 RODRIGUEZ PUEYO, ANNA 104.50
17 BIETO PONS, ANDREA 104.40
18 BARRUFET ALEMANY, MARTA 104.00
19 BAGUDANCH PLA, JOANA 100.10
20 ALCANTARA CHAVES, JASMINA 99.75
21 CATALÁN AGUILAR, IVONNE 99.00
22 SALILLAS TERUEL, ALICIA E. 98.60
23 GOMEZ LOPEZ, CAROL 94.50
24 PUJOL REY, ANABEL 93.50
25 BERENGUER JORNET, ANNA MARIA 92.80
26 JEREZ GARCIA, VERONICA 89.25
27 MARTIN GARI, MERI 87.00
28 CAPDEVILA ALARCON, LAURA 84.00
29 PLOVINS PIÑOL, SILVIA 81.20
30 LORRANY CHAVES, MUNIK 78.75
31 MOTA MARTORELL, NATALIA 75.40
32 PÉREZ PAREDES, MARIA 73.50
33 LLENA CARBONELL, GLORIA 69.60
34 CAPAFONS ESCANDELL, EMMA 68.25
35 ROIGÉ GARCIA, ESTHER 63.80
36 ESCANDELL CLAPES, ERICA 63.00
Pos Nom Punts
1 VIDAL PALAU, JORDI 77.00
2 DONES CORTES, JOSEP RAMON 12.35
3 JIMENEZ LLORENS, JOSE MARIA 9.20
4 BALLABRIGA IBORRA, ENRIQUE 7.25
5 CAMPS BALSALOBRE, DAVID 7.25
6 MENDEZ ALONSO, ANGEL 7.25
7 PUIG FONTANET, JOSEP MARIA 5.80
Pos Nom Punts
Pos Nom Punts
1 PUJOL LONCÀ, CARLES 76.70
2 MARTIN COSTAS, ARMANDO 58.00
3 CAPDEVILA SEMINO, SISCO 47.25
4 MATEO LÓPEZ, XAVIER 36.90
5 CAMATS LLAGUNES, BENET 12.30
6 GONZALEZ BAUTISTA, DAVID 12.30
7 JIMENEZ DIAZ, ANTONIO JOSE 11.00
8 ROCA, XAVIER 9.20
9 ORTAS CUNILLERA, CARLES 9.20
10 LUENGO BAEZA, JOSE 9.20
11 CARAVACA FERNANDEZ, ANDREU 7.25
12 PÉREZ SORIANO, DANIEL 7.25
13 SABALETE CALAHORRO, MANUEL 7.25
14 TOMAS VILANOVA, ENRIC 7.25
15 BORRàS BALDOMÀ, JORDI 7.15
16 URIA VITERI, IGOR 7.15
17 NINOT TRAUS, JOAN 7.15
18 RAIGAL GISTAU, CARLOS 7.15
19 MARTIN MORENO, JOSEP 7.15
20 BRAVO GONZALEZ, FAUSTINO 7.15
21 ARIÑO FONT, JAVIER 7.15
22 BARÓ CORTIELLA, RAÜL 7.15
23 GREGORI SALSE, CARLOS 7.15
24 ESTORACH FATSINI, PACO 5.50
25 ALPUENTE TOLEDANO, MANEL 5.50
26 ROYO GADEA, ABEL 5.50
27 RIOS DEL RIO, MANEL 5.50
28 HERNÀNDEZ MONTUENGA, MANEL 5.20
Pos Nom Punts
1 DARNÉ CANAL, ANNA 234.65
Pos Nom Punts
1 DIAZ CARULLA, DANI 119.60
2 MENCIA, CARLOS 110.00
3 GRIFOLL VIDAL, DAVID 99.00
4 CASTELLO GARCIA, RAUL 98.80
5 GOMEZ LOPEZ, EMILIO 94.50
6 MORALES MONTAÑO, JOSÉ 89.25
7 LLANES VALLS, SERGI 88.00
8 CONESA MASA, JORDI 82.80
9 LAFUENTE IBARZ, ALEJANDRO 81.20
10 TORA MARIN, SIMON 78.75
11 FERRAN GASPAR, GERARD 78.65
12 RODRÍGUEZ CUTILLAS, JESÚS 73.50
13 SALAMÓ FLORENSA, JORDI 66.00
14 TULES VIDAL, OSCAR 65.25
15 ZAPATER SERRANO, ARTEMIO 61.50
16 FARRE OROMI, DAVID 61.00
17 LLAQUET REQUENA, TITO 57.75
18 ALTIMIRA SANS, ALBERT 55.25
19 PALOMO JIMENEZ, TONI 52.50
20 GARGALLO TOMÀS, NEBAT 52.10
21 VELLVÉ ÁLVAREZ, VÍCTOR 52.00
22 CAETANO, DANI 49.50
23 PALENCIA PRATS, JORDI 49.10
24 LLOPIS AGUILÀ, EDUARD 46.40
25 SOLÉ ALTÈS, JOSEP 43.50
26 GARCIA CASTERAS, SANTIAGO 40.60
27 MARTÍN GARCÍA, JESÚS MIGUEL 33.00
28 PIRLA PASCUAL, JESUS 28.75
29 MIRÓ SABATÉ, CARLOS 23.60
30 ESTEVE TUNICA, PERE 23.20
31 SUBIRÓS HERNÁNDEZ, ENRIC 21.50
32 TEIXIDO BAIGET, JORDI 21.45
33 MARTÍN BARBE, JAVIER 21.00
34 PETRONEL GIGEL, CIRNU 14.30
35 TORRERO GARCÍA, JUAN 12.35
36 MARTIN GARCIA, DAVID 12.30
37 CALVO SERRA, JOAQUIM 12.30
38 TALARN BERGÓ, RAMON 12.30
39 EZQUERRA ESPIN, ENRIC 12.30
40 ISERTE, ALBERTO 12.30
41 RODRIGUEZ VALLET, JORDI 12.30
42 FERRÉ RUIZ, JOSEP Mª 12.30
43 LOPEZ TALARN, MARC 12.30
44 VILADEGUT MASEGOSA, JOSEP 12.30
45 ABAD OBACH, JAUME 12.30
46 TOLL CLOS, DAVID 12.30
47 MOIX GIRÓ, JORDI 12.30
48 GENÉ ESCUER, ALBERT 12.30
49 LUENGO BAEZA, CESAR 9.20
50 GUIRAL, MIGUEL 9.20
51 SUMALLA GARCIA, TONI 9.20
52 PORTOLÉS MORGADO, RUBÈN 9.20
53 LEDESMA CALBET, ISAAC 9.20
54 GELI GUIU, JOSEP M 9.20
55 FIGUEROLA PALLARUELO, DAVID 9.20
56 PALAU CLIVILLÉ, ANTONIO 9.20
57 GILI NOGUERA, JOAN AMADEU 9.20
58 GROS VIDAL, DAVID 9.20
59 ROCA LLOBET, JOSEP 9.20
60 PRUNERA MASIP, XAVI 9.20
61 HUGUET JOVÉ, ALBERT 9.20
62 CARBONELL BADIA, ALBERT 9.20
63 SATORRA VILALTA, ABEL 9.20
64 MUÑOZ VIVANCOS, ALBERT 9.20
65 PENAS CASALS, JOSEP ROGELI 9.20
66 LUJANO CASTRO, SERGIO 9.20
67 ROIGÉ GARCIA, TOMÀS 9.20
68 MUÑOZ PACHECO, VICTOR ELOY 7.25
69 LLAURADO MIR, ENRIQUE 7.25
70 ANTEQUERA MASIP, ISMAEL 7.25
71 CARDONA CHIVITE, ROSENDO 7.25
72 CASES BERTRAN, JOSEP 7.25
73 BOGHIAN, CONSTANTIN 7.25
74 RAMON MARTí, HERIBERT 7.25
75 PARROT MAGRI, TONI 7.15
76 PELAY CABALLERO, SERGI 7.15
77 TEIXIDO BIETO, ALBERT 7.15
78 VIDAL BESA, ORIOL 7.15
79 GUTIÉRREZ CABALLERO, JOSÉ MANUEL 7.15
80 LOPEZ LORENZO, IGNACIO 7.15
81 PRIM LATORRE, ANTONIO 7.15
82 BATALLA BANYERS, SEBASTIA 7.15
83 MIRET SISQUES, MARC 7.15
84 CARALT ANGUERA, JORDI 7.15
85 RAMÓN FALCÓ, IVAN 7.15
86 CAPAFONS CASANOVA, JORDI 7.15
87 PUJOL BALASCH, JOSEP Mª 7.15
88 ALBÀ TEIXIDÓ, JOSEP 7.15
89 VERGéS BALASCH, PERE 7.15
90 NOGUERO AGUSTÍ, ALBERT 7.15
91 MOLES MASELLES, ANGEL FRANCISCO 7.15
92 SUMALLA GARCIA, ANTONI 7.15
93 BAGUDANCH FRIGOLÉ, DAVID 7.15
94 BALP PIRO, GERARD 7.15
95 MIQUEL FERNANDEZ, CARLES 7.15
96 ESTRUGA DUPLÀ, SERGI 7.15
97 ALARCON BALAGUE, VICTOR 5.80
98 LATORRE FERNANDEZ, MARIO 5.80
99 SIMORRA OLLÉ, DAVID 5.80
100 PRUNETA MASIP, XAVI 5.50
101 TORRELLES TORRELLES, JESUS 5.50
102 ALAMAN MORALES, ROMAN 5.50
103 SANCHEZ MOLINA, XAVIER 5.20
Pos Nom Punts
1 RUIZ CARABANTES, INES 246.00
2 ARAN GARCIA, MARTA 128.70
3 PANADES POMAR, LAURA 110.00
4 SALILLAS TERUEL, ALICIA E. 98.60
5 PUJOL REY, ANABEL 93.50
6 JEREZ GARCIA, VERONICA 89.25
7 ROIGÉ GARCIA, ESTHER 63.80
Pos Nom Punts
1 CRUZ MORCILLO, CHRISTIAN 495.70
2 SISÓ, ANDRÉS 487.90
3 SARTORI, MAURIZIO 425.00
4 REYES VILLAGRASA, JOAQUIN 327.30
5 MARTINEZ BECANA, MAITRI 263.20
6 COLOMA SOLER, ALFONSO 257.90
7 ROMERO BARCELÓ, MARC 246.00
8 PICADIZO GUILLAUMET, ROBERT 215.05
9 SANTAMARIA FARRÉ, ELOI 210.00
10 BRUFAL CARBONELL, JOAN 182.65
11 GUIRAL DE DIOS, HÉCTOR 180.45
12 SARRAU SASOT, IVAN 160.25
13 PRATS TORRADES, JORDI 159.90
14 ORTAS ROMERA, MIQUEL 138.00
15 ARANEGA MARTORELL, EDGAR 137.75
16 LABAILA NAVARRO, VICENT 128.80
17 PI RAMÍREZ, ORIOL 128.70
18 CIURANA MAUREL, GUIFRé 124.40
19 OPRELLA FARRAN, JOSEP Mª 121.55
20 CAPDEVILA BELIO, CARLOS 118.50
21 RODRIGUEZ ESCODA, GERARD 117.65
22 MELET BO, ALBERT 117.35
23 ROMA ALONSO, PERE 116.00
24 PAREDES TRILLA, GERARD 114.40
25 ACERET FARRE, ADRIÀ 111.55
26 ORTAS ROMERA, MARTI 110.40
27 BERTOMEU COLOMINES, JORDI 108.75
28 VISA ROMERO, JAVIER 104.50
29 ESTEVE, ALEX 101.20
30 GALLARDO, ERIC 98.60
31 VIDA, ALEXANDRU 94.25
32 FOLGUERA DIAZ, KILIAN 93.60
33 JARNé BONEL, MARC 93.50
34 RIBAS LOPEZ, SAMUEL 92.80
35 ROSELL CARDONA, JOAN CARLES 89.40
36 GASCÓN, MIGUEL 87.00
37 GONZÀLEZ MARÍN, GUILLEM 86.10
38 TEIXIDÓ MONTULL, RAÜL 82.50
39 MONFÀ BINEFA, SERGI 78.65
40 VICENTE CALUCHO, JOEL 75.40
41 COTONAT HERNÁNDEZ, MARC 73.55
42 SANAHUJA MAS, ROGER 69.70
43 MARTINEZ ARROYO, JULEN 69.60
44 FRANCO BO, JOSEP 67.60
45 CAMINO LOPEZ, FRANCESC 67.50
46 HERVERA PUIG, ELOI 64.45
47 LOMBAO LÓPEZ, OLIVER 63.80
48 SÁNCHEZ, JOSE 62.40
49 MESTRE ORMO, JOAN 55.00
50 RAMIREZ TRALLERO, ADRIAN 49.20
51 VILLALBA BELVER, FRANCISCO JAVIER 42.00
52 COSTA SOROLLA, JORGE 39.90
53 MILÀ PRAT, ALBERT 38.50
54 MALLA ESQUé, JORDI 36.75
55 CABRERA TENORIO, ROBERT 36.25
56 GARCIA RUIZ, VICTOR 35.75
57 TORRECILLAS PUJOL, XAVIER 34.80
58 CERVERA PERELLÓ, DAVID 29.00
59 CUNILLERA CASTILLEJO, EMILI 29.00
60 SERRAT MALLA, GUILLEM 28.85
61 PUJOL BAÑOS, OSCAR 28.75
62 VILASPASA REAL, ALBERT 28.60
63 GRAMUN CABRERIZO, CARLOS 23.70
64 REINADO VIRGILI, JOSEP 22.00
65 CALVO BARON, RAMON 21.75
66 VIDAL PARÍS, PAU 21.50
67 VIDAL TOR, POL 21.50
68 HERRERA HERNANDEZ, DAVID 21.50
69 TICÓ VIDAL, MARC 21.50
70 PERAT RIBÓ, DANIEL 21.50
71 RIBA PUIGORIOL, JOAN 20.80
72 BITRIA PIULATS, ENRIQUE 17.50
73 MARTINEZ MESALLES, EDGARD 17.40
74 MARFIL SERRANO, BORJA 16.45
75 BAGÉS VICENTE, ROBERT 16.45
76 BAGÉS ESTOPÀ, RICARD 16.45
77 GUIU CASTELLO, ALBERT 16.45
78 GRASA SERRADO, TONI 16.45
79 FLORENSA MESALLES, ROBERT 16.45
80 SALLERAS OTO, JORGE 14.40
81 BOVER POL, LLORENÇ 14.40
82 SISÓ AGUILAR, PABLO 12.35
83 FABREGAT CAMPOS, NIL 12.35
84 VERGéS BALASCH, GENíS 12.35
85 FONT GIRONA, ADRIÀ 12.35
86 LACOMA LATORRE, MARCOS 12.35
87 RODRÍGUEZ GONZALO, ÓSCAR 12.35
88 LECHOSA PONS, CARLOS 12.30
89 GAVIN ALDABO, PABLO 12.30
90 ESPUIS REL, JAUME 12.30
91 ALCALDE PALACIOS, JAVIER 12.30
92 PUY LLOVERA, JAUME 12.30
93 BALAGUERÓ NIETO, JORDI 12.30
94 CRUZ ALVAREZ, CARLOS 12.30
95 RECASENS INGLÉS, POL 12.30
96 FRAGO NÚÑEZ, DANIEL 12.30
97 SOROLLA SERES, HECTOR 12.30
98 TORRES TOMÁS, EDUARDO 12.30
99 SÁNCHEZ GARCÍA, CARLOS 12.30
100 CASALS CATALAN, JORDI 12.30
101 VALLBONA IBORRA, JORDI 12.30
102 ARAGON CORTES, ALEX 9.20
103 SABATE AGUILA, ISAAC 9.20
104 JIMÉNEZ JIMÉNEZ, CARLOS 9.20
105 MARGALEF MARZO, ENRIC 9.20
106 MASA PINO, CRISTIAN 9.20
107 GUARDIOLA MASIP, CARLES 9.20
108 BAGUÉ USIETO, ALEX 9.20
109 TEIXIDÓ ROIGÉ, EDUARD 9.20
110 BADIA BUSQUETS, MANEL 9.20
111 BIETO PONS, FAUSTINO 9.20
112 IOAN ALEXANDRU, POP 9.20
113 BARBERÀ DUAIGÜES, MARCEL 9.20
114 ALÁS PÉREZ, ÁLVARO 9.20
115 PERELLó CAPDEVILA, JOSEP 7.25
116 ESTOPA RIBALTA, CARLOS 7.25
117 ARROYO PIÑOL, XAVIER 7.25
118 POUS ROSELS, ALBERT 7.25
119 FLORENSA TARRAGÓ, ALBERT 7.25
120 CORNADO ROCA, DAVID 7.25
121 MARTINEZ VILLALONGA, CARLOS 7.25
122 SOLÉ NEILA, ALBERT 7.25
123 SARROCA MANGUES, CARLES 7.25
124 GIRALT FOLCH, CARLES 7.25
125 PRADES FERREIRA, MARC 7.25
126 CANALDA OBIOL, VÍCTOR 7.25
127 MONTALÀ SALES, ADRIÀ 7.25
128 BERNADES BORDA, JOEL 7.25
129 GALAN AGUSTÍ, ALFRED 7.25
130 TEIXIDO VALLES, XAVIER RAMON 7.25
131 PRADES MURIA, JOSEP 7.25
132 GUERRERO BARBERÀ, ALBERT 7.25
133 GASCÓN GRACIA, MIGUEL 7.25
134 PUERTA CUERVO-ARANGO, DANIEL 7.25
135 ALTARRIBA BARCENILLA, OSCAR 7.25
136 MARQUÈS CAMÍ, MIQUEL 7.15
137 TORA MARIN, JERONI 7.15
138 SOLSONA GODIA, ORIOL 7.15
139 TORO GONZÁLEZ, ADRIÁN 7.15
140 VERDÉS LLORENS, RAMON 7.15
141 GARCIA GOMEZ, VíCTOR 7.15
142 SANCHEZ FERNANDEZ, ALBERT 7.15
143 ESTEBAN, TONI 7.15
144 VALLS MINGUET, SERGI 7.15
145 VIDAL SANJUAN, ELOI 7.15
146 GANAU ABIZANDA, OSCAR 7.15
147 MESA CASES, DAVID 7.15
148 CONTRERAS CAPDEVILA, ADRIÀ 7.15
149 CAZORLA COSTA, POL 7.15
150 ROSELL, ROGER 7.15
151 GRÀCIA MATEU, GENÍS 7.15
152 MAENCH CANO, MARC 7.15
153 ROMERO IBARS, JOSEP 7.15
154 PIÑOL GUARDIOLA, ROGER 7.15
155 SELLART FARRE, JORDI 7.15
156 ARCHILLA ALVAREZ, MIGUEL ANGEL 7.15
157 BELINCHÓN MAJORAL, FLORIÀ 7.15
158 BORRÀS TRIBÓ, JORDI 7.15
159 CASAS PORTOLES, HECTOR 7.15
160 BELTRAN PERARNAU, ALEX 7.15
161 RENALES PALAU, IVAN 5.80
162 GALLARDO ESTRADA, AARON 5.80
163 FARRÉ PEDRÓS, XAVIER 5.80
164 SANJUAN ESCRIBANO, FRAN 5.80
165 PALACIO, HECTOR 5.80
166 PONS ANGLÉS, SERGI 5.50
167 BARBERO TRULLOLS, DAVID 5.50
168 MURILLO, OSCAR 5.50
169 CATALÁN AGUILAR, SERGI 5.50
170 RETHATI, RENATO 5.20
171 MARFIL GàLVEZ, ABEL 5.20
172 CARRÉ BALSÀ, XAVIER 5.20
Pos Nom Punts
1 CASIMIRO SINFREU, JOANA 408.50
2 MARTINEZ SAUREU, LAIA 184.00
3 BADIA, NATALIA 165.60
4 OLIVÉ FARRÉ, ROSA 156.40
5 MARTÍN I TRULLOLS, NÚRIA 143.00
6 NADAL BARÓ, LAIA 116.00
7 SERENTILL LORENTE, ALBA 110.20
8 MONTAñEZ LLADóS, SANDRA 105.00
9 RODRIGUEZ PUEYO, ANNA 104.50
10 BIETO PONS, ANDREA 104.40
11 BARRUFET ALEMANY, MARTA 104.00
12 GOMEZ LOPEZ, CAROL 94.50
13 BERENGUER JORNET, ANNA MARIA 92.80
14 MARTIN GARI, MERI 87.00
15 CAPDEVILA ALARCON, LAURA 84.00
16 PLOVINS PIÑOL, SILVIA 81.20
17 LORRANY CHAVES, MUNIK 78.75
18 MOTA MARTORELL, NATALIA 75.40
19 PÉREZ PAREDES, MARIA 73.50
20 LLENA CARBONELL, GLORIA 69.60
21 ESCANDELL CLAPES, ERICA 63.00
Pos Nom Punts
1 LLOP MARTINEZ, GERARD 221.40
2 BALAGUE SOLSONA, XAVIER 215.80
3 ORDOÑEZ LOPEZ, DANIEL 184.50
4 RAUFAST PARDO, RICARDO 172.20
5 HERNÀNDEZ ESPINOSA, FERRAN 152.30
6 PEREIRA GONÇALVES, MARCIO 147.60
7 SOLER ROCA, MARCOS 131.60
8 IBARZ ROMERO, ALEIX 110.20
9 ALADESA VARGAS, MARC 105.30
10 GARCIA, ANGEL 99.75
11 TORRELLES MIRÓ, MARC 96.20
12 GILI NOGUERA, JOAN ANDREU 92.95
13 JIMENEZ CONESA, DANIEL 88.40
14 CANAL ARGERICH, MIQUEL 85.80
15 TORA PRADA, SIMON 84.00
16 AGUILAR BERTRAN, ELOI 71.50
17 RODRÍGUEZ IBARZ, ELOI 68.25
18 LLAQUET GOMEZ, HUGO 63.00
19 BRAVO FABREGAT, PAU 34.65
20 MALLA TORIBIO, JAUME 31.50
21 MARTÍN JOVE, ARNAU 26.25
22 RODRÍGUEZ VILADRICH, GERARD 18.40
23 COJOCARU, STEFAN 12.35
24 ROVIRA BAELLA, JAUME 12.30
25 TERES MORELL, CARLOS 12.30
26 MOLA PUJOL, JOSEP 12.30
27 PONS ALVAREZ, NIL 12.30
28 PICADIZO ALDEHUELA, RUBEN 12.30
29 MARTIN FERNANDEZ, EMILIO 12.30
30 REñE BELLMUNT, BERNAT 12.30
31 ABAD PISA, RICARDO 12.30
32 LEBRÓN ESTRELLA, DANIEL 12.30
33 MATEU FONTOVA, MIQUEL 12.30
34 JOYA JIMENEZ, RUBEN 12.30
35 TEIXIDÓ JOVÉ, ALEIX 11.60
36 MESTRE ESTORACH, JOSEP 7.25
37 VALLS ALEMANY, ROGER 7.15
38 PEREZ MORENO, JOSE 7.15
39 PALAU PALOMES, ÀLEX 7.15
40 ELEZ FERNANDEZ, FELIX 7.15
41 PEREZ GONZALEZ, GUILLEM 7.15
42 PEREZ CUBERO, XAVIER 7.15
43 ARENY MATEI, EDUARD 7.15
44 CAPAFONS ESCANDELL, MARTÍ 7.15
45 GRAÏT BENDICHO, ADRIÀ 7.15
46 MATEU PEIRO, ALEX 7.15
47 MONSERRAT COMPANYS, ORIOL 7.15
48 PUJOL PRADILLOS, MARC 7.15
49 ALCANTARA GABRIEL, MANEL 7.15
50 FERRER ROMEU, FERRAN 7.15
51 RAIMAT FERRANDO, GERARD 7.15
52 CABRERA SALVIA, SANTY 7.15
53 MARTINEZ FARGUES, POL 5.80
54 RÍOS CASTELLÓ, BRUNO 5.50
55 DOMENECH CALLAU, PAU JOSEP 5.20
56 ALEX, PALAU 5.20
Pos Nom Punts
1 GUTIÉRREZ PÉREZ, MARÍA 121.55
2 BAGUDANCH PLA, NEUS 114.40
3 GUTIÉRREZ PÉREZ, LUCÍA 107.25
4 BAGUDANCH PLA, JOANA 100.10
5 ALCANTARA CHAVES, JASMINA 99.75
6 CATALÁN AGUILAR, IVONNE 99.00
7 CAPAFONS ESCANDELL, EMMA 68.25

Reglament


La LLIGA PONENT BTT és oberta a tots els ciclistes que participen en qualsevol de les marxes ciclistes que conformen el circuit:
  • Xallenge David Duaigües - Almatret
  • BTT Montmaneu 494 - Seròs
  • BTT Secans de la Noguera - Algerri

El circuit està obert a la incorporació de noves marxes durant la temporada.

Informació general i organització
Comença el dia 1 de gener i acaba el 31 de desembre de cada any.

La classificació la portarà Iter5.

El coordinador de la Lliga és Iter5.

Hi haurà UNA ÚNICA CLASSIFICACIÓ.

Per tal que una marxa sigui puntuable per a la Lliga Ponent BTT, els ciclistes hauran d'estar correctament inscrits en la mateixa durant el període d'inscripció establert per cadascun dels organitzadors. Si l'organitzador accepta inscripcions el mateix dia de la cursa, aquestes també seran vàlides a efectes de la Lliga Ponent BTT.

Els organitzadors participants es comprometen a difondre la Lliga entre els seus socis i enllaçar a la seva web la pàgina www.lligaponentbtt.cat

Pel sol fet de participar en una marxa, el ciclista ja participa a la Lliga. No cal que els clubs inscriguin els seus ciclistes, ja que hi figuraran de forma automàtica en totes les curses que en formen part.

Les categories són 5:
F-Júnior / M-Júnior: 20 anys o menys
F-Sènior / M-Sènior: Entre 21 i 40 anys
F-40 / M-40: Entre 41 i 50 anys
F-50 / M-50: Entre 51 i 60 anys
F-60 / M-60: Més de 60 anys

Les categories es calculen en funció de l'any de naixement, és a dir, de l'edat del ciclista a 31 de desembre.

Les classificacions i tota la informació que genera la Lliga es podran consultar a: www.lligaponentbtt.cat

Premis
Hi ha trofeus per als 3 guanyadors absoluts en les categories masculí i femení i al primer de cada categoria.

Els premis de la general i de les diferents categories no són acumulatius. En cas que es detecti un buit en el reglament, l’organització tindrà la potestat de resoldre una hipotètica contingència com cregui més oportú. L’organització es reserva també el dret de modificar el reglament en cas que es produeixi qualsevol mena de buit o contingència.

Qualsevol contingència o incidència que es pugui produir en qualsevol de les curses de la Lliga Ponent BTT i que impliqui una sanció o desqualificació per a un/a ciclista serà extrapolable a la Lliga Ponent BTT, de manera que els resultats oficials que determinin cadascun dels organitzadors seran els que adquiriran validesa de cara al seu còmput a la general de la Lliga Ponent BTT.

Sistema de puntuació
Per les classificacions es tindran en compte tots els temps de totes les marxes que hi ha a la Lliga.

Sistema de càlcul de punts:
Cada cursa tindrà una puntuació màxima que es calcularà amb la fórmula següent
Punts cursa = 100 + (desnivell positiu * distància / 1000)
Els punts s’arrodoniran al seu valor enter més pròxim.

CURSA DISTÀNCIA DESNIVELL POSITIU COEFICIENT 1r classificat 100+coef
SECANS (cérvola) 70 2090 146 246
MONTMANEU (llarg) 70 1200 84 184
DUAIGUES (llarg) 41 1100 45 145
SECANS (guineu) 39 1100 43 143
MONTMANEU (curt) 35 450 16 116
DUAIGUES (curt) 22 450 10 110
SECANS (àguila) 16 300 5 105
SECANS (cronoescalada) 10 432 4 104
Els punts que obté cada participant es calcularan a partir dels punts de la cursa, de manera que el primer obtindrà el 100% dels punts. A partir del segon classificat i següents, els punts que obtindran s’aniran decrementant un 5% cada un. És a dir, el 2n classificat obtindrà el 95% del total de punts, el tercer un 90%, el quart un 85% i així successivament fins a un mínim d’un 5% que serà el que obtindran la resta de participants.

Col·laboradors

Vols col·laborar o patrocinar la Lliga Ponent BTT? Contacta amb nosaltres